Výkup nemovitostí

Vlastnit nemovitost je snem mnoha z nás, avšak někdy se může stát, že jako majitelé nemovitosti se ocitnete ve špatné finanční situaci, kdy už nejste schopni splácet své finanční závazky a hrozí vám exekuce. V takových případech by vás mohla zajímat možnost výkupu nemovitosti. Co vlastně tato realitní služba obnáší a jaké jsou její výhody a nevýhody? V dnešním blogu se zaměříme právě na tuto problematiku a podrobněji vysvětlíme, co všechno je třeba vědět o výkupu nemovitostí.

Co je výkup nemovitostí

Výkup nemovitostí je realitní služba, kdy investor nebo realitní kancelář nabízí vlastníkovi nemovitosti rychlé a bezproblémové řešení prodeje nemovitosti, a to i v případě, kdy je nemovitost zadlužena hypotečním úvěrem, jinou zástavou nebo exekucí. S výkupem není třeba čekat dlouhé měsíce na kupce a na vyřízení jeho hypotečního úvěrů. Dalším benefitem je diskrétnost prodeje, bez prezentace nemovitosti na internetu a bez absolvování nekonečných prohlídek.

Výkup nemovitostí umožňuje vlastníkovi rychlý prodej nemovitostí i v případech, kdy je nemovitost prakticky neprodejná z důvodu různých právních vad a omezení. Mezi nejčastější omezení jsou dluhy a exekuce váznoucí na nemovitosti. V první řadě, si je potřeba uvědomit, že jsou-li na nemovitosti exekuce, pak nelze nemovitost poskytnout do zástavy vůči hypotečnímu úvěru!

Výkup nemovitostí bez nutnosti stěhování

Ano, slyšíte dobře! Výkup nemovitostí bez stěhování je v podstatě výkup s možností nájemního bydlení. Tedy nemovitost prodáte a bydlíte v nemovitosti nadále, ale formou nájmu. S tímto typem výkupu si zaplatíte dluhy a exekuce až do 75 % aktuálního odhadu nemovitosti. Po určíte době zpravidla 5 let si nemovitost můžete odkoupit zpět do vašeho vlastnictví nebo do vlastnictví osoby, kterou určíte – například děti, přítel, někdo z rodiny apod.

Výkup nemovitosti se neprovádí pouze v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové, Frýdku-Místku, ale také po celé ČR.

Hlavní výhody výkupu

 • Peníze máte prakticky ihned po podpisu smlouvy a vložení smluvní dokumentace na katastr
 • V některých případech nemusíte čekat na zápis do katastru nemovitostí, který trvá dle zákona 20 dní
 • Možnost i zálohy při podpisu smlouvy
 • Expresní řešení zpracování podkladů, včetně vyčíslení případných exekucí u exekutorů
 • S věřiteli a exekutory jedná firma za vás na základě udělené plné moci
 • Možnost i zálohy při podpisu smlouvy
 • Možnost využít službu „bez stěhování“ – tedy možnost zůstat v nemovitosti bydlet nadále, ale už v nájmu
 • Možnost trvalého pobytu je samozřejmostí
 • Zpětný odkup nemovitosti za předem dohodnutou cenu a dobu – zpravidla 5 let
 • Z důvodu stagnace hypotečního trhu můžete s výkupem získat více finančních prostředků, než třeba za rok s klasickým prodejem
 • Neplatíte provizi realitní kanceláři, která se pohybuje okolo 5-6 % z prodeje nemovitosti

Nevýhody výkupu

Okamžitý výkup nemovitosti má pouze jednu stěžejní nevýhodu:

 • Nemovitost prodáte za nižší cenu, která se může pohybovat okolo 75-80 % z tržní ceny nemovitosti.

I když má prodej nemovitosti pomocí výkupu určitou nevýhodu, například že nelze získat nejvyšší možnou cenu, jednou z jeho hlavních výhod je, že můžete získat peníze ihned. Pokud máte dluhy a hrozí exekuce, může vám výkup nemovitosti pomoci ušetřit mnoho peněz, ve srovnání s prodejem nemovitosti v nedobrovolné dražbě.

Jedním z dalších benefitů výkupu nemovitosti je, že není potřeba platit provizi realitní kanceláři. U klasického prodeje bývá obvyklá provize až 6 % z ceny prodeje nemovitosti. Pokud prodáte byt za 2 miliony Kč, můžete ušetřit až 120 000 Kč.

Závěrem

V současné době je na realitním a hypotečním trhu zaznamenáván pokles cen některých nemovitostí. Pokud se tedy rozhodnete pro prodej nemovitosti klasickým způsobem, může tento typ prodeje trvat několik měsíců nebo dokonce i více než rok, což může ovlivnit konečnou cenu prodeje, která se může během této doby snížit.

Výkup nemovitosti však nabízí možnost získání finančních prostředků ihned bez nutnosti čekání na kupce a jeho vyřízení hypotéky v bance. Díky tomu máte možnost získat více peněz než při klasickém prodeji, a to i přesto, že u výkupu nemusí být získána nejvyšší možná cena.

S výkupem nemovitostí můžete získat více financí než pomocí klasického prodeje třeba za rok. Navíc u výkupu nemusíte platit provizi realitní kanceláři, což vám ušetří nemalé peníze!

Mám zájem o výkup  
Máte zájem o půjčku? Napište nám.
+420

Půjčky poskytujeme pouze se zástavou nemovitostí, která může být i zadlužena exekucí, hypotékou nebo ve vlastnictví jiné osoby.

Společnost NAJFIN CZ s.r.o. tyto osobní údaje zpracovává v rozsahu nezbytném pro splnění smlouvy, pro plnění s tím spojených právních povinností a oprávněných zájmů správce.
Děkujeme,
Vaše zpráva byla úspěšně odeslána!
5