nahlížení do katastru nemovitosti on-line

Nahlížení do katastru nemovitostí on-line

Katastr nemovitostí nahlížení

Nahlížet do katastru nemovitostí on-line může v podstatě každý, kdo má přístup k internetu. Přes tuto webovou aplikaci, která je nabízená zdarma, můžete zjistit základní informace o každé nemovitosti, která je evidovaná v KN. V online nahlížení zjistíte také vlastníka jakékoliv nemovitosti, velikost pozemků, číslo Listu vlastnictví, nařízené exekuce, zástavní právo smluvní nebo jiná omezení vztahující se k dané nemovitosti.

Tuto webovou aplikaci využívají také vlastníci nemovitosti, kteří si kontrolují List vlastnictví své nemovitosti z obav, jestli náhodou kvůli opomenutí zaplacení dluhu v minulosti nebyla na jejich nemovitost nařízená exekuce. Do katastru nahlížejí také notáři, advokáti, realitní makléři, kteří potřebují informace o určité nemovitosti.

Vyhledej zdarma údaje z Katastru nemovitostí

Co můžete v katastru zjistit

V bezplatné verzi zjistíte základní informace o každé nemovitosti, kterou má v evidenci katastrální úřad. Například: jméno vlastníka případně spoluvlastníků, velikost pozemku a zakreslení parcely na katastrální mapě, různá omezí vztahující se k nemovitosti – nařízení exekuce, exekuční příkaz k prodeji nemovitosti, exekutorské nebo soudcovské zástavní právo, věcné břemeno dožití, zástavní právo smluvní – u hypotéky nebo půjčky apod. Přes nahlížení do katastru nemovitostí on-line si také zjistíte stavy řízení, které jsou vedené na určitou nemovitost na jednotlivých katastrálních pracovištích.

Výpis z katastru nemovitostí

Výpis z katastru bezplatná aplikace nahlížení do KN neumožňuje. Pokud potřebuje výpis z listu vlastnictví musíte využít placený Dálkový přístup do KN nebo požádat o výpis na pracovišti katastrálního úřadu, popřípadě na přepážce CZECHPOINT na poště.

V bezplatné aplikaci Nahlížení do KN, můžete získat pouze omezené informace na rozdíl od Dálkového přístupu do KN, kde můžete získat i výpis z listu vlastnictví. V katastru nemovitostí nahlížení on-line můžete získat omezené údaje o jednotlivých parcelách, staveb - budovách, jednotek bytů nebo nebytových prostor a jejich vlastnících.

Katastrální pracoviště

Působnost Katastrálního úřadu zajištují jeho katastrální pracoviště v územním obvodu, který je zveřejněn Českým úřadem zeměměřickým a katastrálním sdělením ve Sbírce zákonů.

Seznam všech KÚ včetně katastrálních pracovišť

Katastrální úřad pro hlavní město Praha

Kat. pracoviště: Praha

Katastrální úřad pro Jihočeský kraj

Kat. pracoviště: České Budějovice, Český Krumlov, Dačice, Jindřichův Hradec, Písek, Prachatice, Strakonice, Tábor

Katastrální úřad pro Jihomoravský kraj

Kat. pracoviště: Blansko, Boskovice, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Hustopeče, Kyjov, Vyškov, Znojmo

Katastrální úřad pro Karlovarský kraj

Kat. pracoviště: Cheb, Karlovy Vary, Sokolov

Katastrální úřad pro Královéhradecký kraj

Kat. pracoviště: Hradec Králové, Jičín, Náchod, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov

Katastrální úřad pro Liberecký kraj

Kat. pracoviště: Česká Lípa, Frýdlant, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily

Katastrální úřad pro Moravskoslezský kraj

Kat. pracoviště: Bruntál, Frýdek-Místek, Karviná, Krnov, Nový Jičín, Opava, Ostrava, Třinec

Katastrální úřad pro Olomoucký kraj

Kat. pracoviště: Hranice, Jeseník, Olomouc, Prostějov, Přerov, Šumperk

Katastrální úřad pro Pardubický kraj

Kat. pracoviště: Chrudim, Pardubice, Svitavy, Ústí nad Orlicí

Katastrální úřad pro Plzeňský kraj

Kat. pracoviště: Domažlice, Klatovy, Kralovice, Plzeň-jih, Plzeň-město, Plzeň-sever, Rokycany, Tachov

Katastrální úřad pro Středočeský kraj

Kat. pracoviště: Benešov, Beroun, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Mělník, Mladá Boleslav, Nymburk, Praha-východ, Praha-západ, Příbram, Rakovník, Slaný

Katastrální úřad pro Ústecký kraj

Kat. pracoviště: Děčín, Chomutov, Litoměřice, Louny, Most, Rumburk, Teplice, Ústí nad Labem, Žatec

Katastrální úřad pro Vysočinu

Kat. pracoviště: Jihlava, Bystřice nad Pernštejnem, Havlíčkův Brod, Moravské Budějovice, Pelhřimov, Telč, Třebíč, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou

Katastrální úřad pro Zlínský kraj

Kat. pracoviště: Holešov, Kroměříž, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Valašské Klobouky, Valašské Meziříčí, Vsetín, Zlín

Co je katastr nemovitostí

Katastrální úřad provozuje státní správa a patří mezi největší datové informační systémy v České republice. V katastru jsou zaznamenávány, uchovávány a spravovány všechny údaje o nemovitostech: údaje o stavbách, pozemcích a jejich vlastnících.

Mezi další údaje, které katastr nemovitostí eviduje, patří zejména: popis nemovitostí včetně jejího polohového a geometrického určení nebo věcná práva popřípadě další zákonem stanovená práva k nemovitostem.

Katastrální úřad je zřízen zákonem č. 359/1992 Sb. a vykonává a provádí tyto činnosti: správu katastru nemovitostí České republiky, projednává porušení pořádku na úseku KN ČR podle zvláštního zákona, správu zhušťovacích bodů a podrobných polí polohového a výškového, schvaluje a provádí změny hranic katastrálního území, schvaluje změny pomístního názvosloví a plní další úkoly v oblasti zeměměřictví apod.